Azyl XY

Pečujeme o ně jako o vlastní. Každý z nich má právo žít.

Už jste někdy venčili dvounohého psa nebo pozorovali hrající si slepou kočku? Může se vám to zdát nemožné a přesto ve vinickém azylu XY je to na denním pořádku. Malý kousek světa, který do své láskyplné péče přijímá paralyzované, třínohé, dvounohé, hluché kočky a psy. V domě s prostornou zahradou je jim poskytnuta maximální možná péče od počátečního příjmu, přes mnohdy nákladné a složité léčení až po konečnou adopci.

Vaše pomoc je součást záchrany jejich životů.

Pokud i Vy byste chtěli, klidně i menším trvalým příkazem, přispívat na azyl XY pro postižená a opuštěná zvířata, můžete tak učinit prostřednictvím účtu 2500405636/2010, VS: 14003. Díky Vám můžeme pomáhat zvířatům, která by dost možná dnes již nežila.

Možná máte doma schovaných spoustu věcí, o kterých ani nevíte, že jinde mohou obrovsky pomoc. Neustále potřebujeme deky, prostěradla, ručníky, čistící prostředky, ubrousky, pelechy, vodítka, obojky, košíky, pipety (Advocate nebo Stronghold), inkontinenční podložky, nástavce na mopy,  rybí olej (MedPharma nebo Generica), maso (kuřecí, vepřové, hovězí, jakékoliv jiné…), regály, velké matrace, kokosový olej, kočkolit Sivocat Supersoft (z Hornbachu), pevné přepravky.

Aktuálně nejvíce potřebujeme:
Prostředky na podlahu (ne savo)
Pipety (Advocate nebo Stronghold)
Maso pro naše svěřence (kuřecí, vepřové, hovězí,…)
Pelechy pro psy (nejlépe pratelné)
Čistící prostředky na podlahu
Regály
Mop s kýblem a koště, smetáček a lopatku
Plastové krabice na ukládání a třídění věcí
Sivocat SuperSoft (z hornbachu)

Můžete donést nebo poslat také věci do aukcí a bazárku, které pořádáme a získáváme tak aktivně finance na část provozních nákladů.

Věci můžete zasílat na adresu:
Jana Bednárová
Azyl XY
Hoření Vinice 57
277 41 Kly

Pokud byste nás chtěli navštívit a vyvenčit pejsky, volejte na tel. 773 554 464.

Naši svěřenci navštěvují precizního veterináře MVDr. Dobrika na klinice Visvet v Horních Počernicích, který se každému zvířeti věnuje s velikou zodpovědností.
Zvířata s očními problémy navštěvují svědomitého a laskavého MVDr. Beránka, očního specialistu. S ortopedickými pacienty jezdíme k profesionálnímu MVDr. Skalovi, ortopedovi.

Dvounožka Bianca se zlomenou páteří.

Bianca už jako dvounožka přišla, měla zlomenou páteř, potřebuje nosit stále plínky a přebalovat. Přesto všechno je Bianca neohrožený špic, který zdolává jedny schody za druhým a ve chvilce nepozornosti vám dokáže utéct. Prodělala odstranění nádorů na obou stranách mléčné žlázy.

[

Mnoho lidí odsoudilo Ovečkina na smrt jen proto, že je jiný.

Ovečkin Rek přišel z jiného zařízení jako agresivní, nezvladatelný a neadoptovatelný. Trpí Dwarfismem, což mu v životě nijak nepřekáželo a přesto ho chtělo spoustu lidí odsoudit k smrti. Celé, co ale potřeboval bylo ukázat mu, že svět může být i dobrý a zábavný. Po několika týdnech práce s jeho výchovou si začal Ovečkin hrát s ostatními psy, na které předtím útočil, mazlit se s lidmi, přetahovat se o hračky a i jeho čekala Osudová rodina, která si ho jednoho krásného dne odvezla Domů.

Bambulka to neměla v životě jednoduché a přesto se dokáže radovat.

Slepé koťátko Bambulka se neohroženě vrhá na lov. I tak vypadají dny v XY s handicapovanými zvířaty.